Başkale’deki Çocuklara Trafik Tiyatro Oyunuyla Öğretiliyor

VAN’IN BAŞKALE İLÇESİNDEKİ OKULÖNCESİ VE İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK SAHNELENEN TİYATRO OYUNLARIYLA TRAFİK KURALLARI ANLATILIYOR.

Van’ın Başkale ilçesindeki okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine sahnelenen tiyatro oyunlarıyla trafik kuralları anlatılıyor.

Başkale Belediyesi tarafından organize dilen ve Kız Meslek Lisesi öğrencilerince kırsal mahalle okullarında trafik kurallarını anlatan tiyatro oyunu sahneleniyor.

Başkale Kaymakamı Asım Solak’ın eşi Esra Solak ve Başkale Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve lise öğrencileri ile ilçeye 20 kilometre uzaklıkta bulunan Erek Mahallesi İlkokulunu ziyaret etti.

Burada trafik kuralları, hoşgörü ve saygı konularının tiyatro oyunuyla anlatılması büyük beğeni kazanırken, yaş pastanın kesilmesiyle program tamamlandı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkan Vekili Asım Solak ve Başkale Kaymakamı , öğrencileri hem eğlendirmeyi hem de trafik kurallarını öğretmeyi amaçladıklarını söyledi.

Başkale Kız Meslek Lise 11. Sınıf Moda Tasarım Bölümü öğrencisi Rojin Başaran, tiyatro oyununu severek yaptıklarını belirterek, “Buradaki amacımız çocuklara trafik kullarını anlatmak.

Kötülere değil de iyilere yönelsinler istiyoruz bunu yaparken de çocukları sevindirmek istiyoruz.

Buraya geldiğimiz için çok mutluyuz tekrardan buraya gelmeyi çok istiyoruz” ifadelerini kullandı.