Bursa Uludağ Üniversitesi, Yerli Otomobile Destek İçin Hazır

BURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ (BUÜ) REKTÖRÜ PROF. DR. AHMET SAİM KILAVUZ, BURSA’DA ÜRETİLECEK YERLİ OTOMOBİLİN OTONOM VE AKSÂMI KONUSUNDA ÇALIŞMAK İÇİN HER TÜRLÜ AKADEMİK GÖREVE TÂLİP OLDUKLARINI SÖYLEDİ.

Ahmet Uimdağ Üniversitesi (BUÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, Üretimi Bursa’da gerçekleşecek yerli otomobilin otonomu ve aksamı tanıtmak için her türlü akademik amaçlıve tâlip olduklarını dile getirdi.

Ahmet Saim Kılavuz, yerli otomobilden yetkililere seslendi. Ahmet Saim Kılavuz, “Dr. Ahmet Saim Kılavuz,“ Mühendislik Fakültemiz İşletme Faaliyet Gösteren Otomotiv Mühendisliği Bölümümüz, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümümüz, Bilgisayar Mühendisliği ve Makine Mühendisliği Bölümlerimiz var. Bunun yanı sıra Gemlik’te bulunan Yüksekokullarımız, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulumuzun otomotiv programı ve diğer programlar kullanılabilir durumdadır. Elektrikli ve otonom araçlar hakkında 100/2000 YÖK Doktora Bursları ile Devlet üniversiteleri arasında en çok doktora öğrencisi için sadece ilk sırada 2244 TÜBİTAK Sanayi Doktora Programı görevler üstleneceğimiz inancındayız. Bursa Uludağ Üniversitesi olarak yerli otomobilin, tasarım ve Ar-Ge çalışmalarında verilecek her türlü akademik göreve talibiz ve her türlü desteğe hazırız ”sözlerini dile getirdi.

Üretimin Bursa Gemlik’te kurulacak fabrikada yapılacağı konuyu altını çizen Rektör A. Saim Kılavuz, şehrin üniversitesinin, Türkiye’nin otomobili için çalışmaktan onur duyacağını ve bunu millî bir görev yaptığı dile getirdi. Milli sistemin aktarma organları, “Otomobili Girişim Grubu” nun çalışma çalışmalarını izledik. Ar-Ge ve inovasyon için kusursuz bir çalışma yürüttükleri için tasarlanmıştır tebrik ediyoruz. Bursa Uludağ Üniversitesi olarak ülkemizin gurur kaynağı olaandına inandığımız bu projeyi dışarıdan takip etmek istemiyoruz. Bursa Uludağ Üniversitesi akademisyenlerinin tecrübesini ve laboratuvar alt yapısını kullanarak millî görev şuuruyla gönüllü olarak çalışmaya hazırız. Bizmi verilecek her türlü çalışma büyük bir sorumluluk bilinci ile yerine getirmek için elimiz gelen azmi göstereceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın ”sözlerini dile getirdi.