Ehliyetsiz Sürücü Çocuğa Çarptı

Ehliyetsiz kadın sürücünün kontrolündeki araç, kaldırımda duran bir çocuğa çarptı. Duvarla otomobil arasına sıkışan çocuğu vatandaşlar kurtardı.

Sultangazi’de yoldan çıkan ehliyetsiz kadın sürücünün kontrolündeki araç, kaldırımda duran bir çocuğa çarptı. Duvarla otomobil arasına sıkışan çocuğu vatandaşlar kurtardı.

Kaza, Sultangazi 50. Yıl Mahallesinde gerçekleşti. İddiaya göre, ehliyetsiz kadın sürücü H.K. (52), 34 GJ 3849 plakalı hafif ticari araçla hareket halindeyken, aracın kontrolünü kaybetti.

Yoldan çıkarak kaldırım taşlarına çarpan ticari araç, kaldırımda bulunan bir çocuğa çarptı. Olayı gören vatandaşlar çocuğun yardıma koştu.

Bina duvarıyla aracın arasında sıkışan çocuğa vatandaşlar yardım etti. Yaralı çocuk 112 Acil Servis ekipleri tarafından tedavi edilmek üzere ambulansla Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüldü.

Kazadan sonra korkan ehliyetsiz kadın sürücü H.K.’yı kocası evine gönderdi. Olay yerine ulaşan polis ekipleri 52 yaşındaki kadını ifadesini almak için emniyete götürdü.

Ehliyetsiz araç kullanan H.K, “Heyecan yaptım, panikledim buradan dönerken. Sol tarafa dönecektim ama çarptım. Çok korktum” şeklinde konuştu.

Ayrıca, bina boşluğunda asılı kalan araç ise vatandaşların yardımıyla çıkarılarak yol kenarına çekildi.

Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz..