Elazığ Depremi İçin Yardım Kampanyası Düzenlenmesine İlişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete’de

Elazığ’da meydana gelen depremden zarar gören afetzedeler için yardım kampanyası düzenlenmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımlan...

Elazığ’da meydana gelen depremden zarar gören afetzedeler için yardım kampanyası düzenlenmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı’na göre, Elazığ’da meydana gelen depremden etkilenen afetzedeler için yardım kampanyası düzenlenmesine ilişkin Karar’ın yürürlüğe konulmasına karar verildi.

“Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı(AFAD) görevlendirilmiştir”

Cumhurbaşkanı Kararı’nın eki olan Karar’da yardım kampanyası ve görevlendirmeye ilişkin şu ifadeler yer aldı:

“Elazığ’da meydana gelen deprem nedeniyle zarar gören afetzedeler için insani yardım kampanyası başlatılması kararlaştırılmış ve söz konusu insani yardım kampanyasının koordinasyonunu yapmak üzere Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı görevlendirilmiştir.

Kampanya kapsamında valilikler, belediyeler ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarınca toplanan yardımların aktarılması ya da gerçek ve tüzel kişilerce doğrudan bağış yapılması amacıyla kamu bankaları ve/veya özel bankalar nezdinde açılacak hesaplar Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından duyurulur.”

12 Şubat 2020 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Takvimi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Takvimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket 1 Haziranda başlayan normalleşme, sizce doğru mu?