DEVA Partisi'nden MHP'ye çok sert 'askıda ekmek' cevabı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin bugün ki grup toplantısında 'askıda ekmek' uygulamasına tepki gösteren DEVA Partisi'ni hedef alan açıklamasına bu partiden çok sert açıklama geldi. DEVA Partisi'nin hesabından, MHP için, " İktidara her ortak olduklarında vatandaşımızı nasıl bir ekmek parasına muhtaç ettiklerini herkes görüyor" diye yazıldı.

DEVA Partisi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, " Meydanlara ekmek asıp parti amblemiyle şov yapmak yardım değil bir geleneğimizi istismar etmektir. İktidara her ortak olduklarında vatandaşımızı nasıl bir ekmek parasına muhtaç ettiklerini herkes görüyor. Ülkemiz için çıkış yolunu göstermeye devam edeceğiz." denildi.

Babacan ne demişti?

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, "Adaleti, insan haklarını, demokrasiyi askıya alırsanız o ekmeği de askıya koymak zorunda kalırsınız" sözleri ile MHP liderinin başlattığı ' Askıda Ekmek Kampanyası'nı eleştirmiş, bugün o sözlere Bahçeli'den çok sert cevap gelmişti.

Bahçeli bugün ki grup toplantısında ne demişti?

"İnsan hakları, demokrasi askıda değildir. Aksini iddia eden siyasi dolandırıcı, siyasi yağmacıdır" diyen Bahçeli, Meclis'te yaptığı grup toplantısında 'askıda ekmek' uygulamasını eleştirenlere sert sözlerle yüklenerek, "

"O tarihlerde kendisine bile devası olmayan şahıs ekonomiden sorumlu bakanlık görevini icra ediyordu. İnançlarımız ne diyorsa onu yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Askıda Ekmek Kampanyası siyasal bir tepki veya eleştiri değil, manevi bir görevi ifa hassasiyeti, kardeşliği, hatırlamayı, paylaşmayı ve kader ortaklığını ifade hasbiliğidir. Biliyoruz ki bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz." diye konuştu.

20 Eki 2020 - 18:15 - Siyaset