Fenerbahçe Kulübü Eski Başkanı Aziz Yıldırım aday olacak mı?

Fenerbahçe eski Başkanı Aziz Yıldırım, bugün düzenlenen basın toplantısından önce, yapılacak olan kongrede aday olmayacağını ifade etti.

Video için play'e tıklayın

Aziz Yıldırım: "Aday olmayacağım"

Fenerbahçe Eski Başkanı Aziz Yıldırım, uzun süren sessizliğini bugün gerçekleştirdiği basın toplantısında bozdu. Toplantı öncesinde salona gelen Yıldırım, bu hafta sonu yapılacak olan kongre öncesinde kafalardaki soru işaretlerini kaldırdı.

Gerçekleşecek olan kongrede aday olup olmayacağı tartışmaları yaşanan Aziz Yıldırım, basın toplantısı öncesinde "Bir daha aday olmayacağım" diyerek, bu konuya son noktayı koydu.

Aziz Yıldırım'dan Ali Koç'a: “Bize rakip olamazsınız!”

Fenerbahçe eski Başkanı Aziz Yıldırım uzun süredir süren sessizliğini bozdu. Basın toplantısı düzenleyen Yıldırım, Ali Koç yönetimine sert tepki gösterdi. Bir hayli sinirlendiği gözlenen Aziz Yıldırım, “Ali Koç'un içine Aziz Yıldırım ve arkadaşları kaçmış. Buradan söylüyorum artık lütfen bizi kendine rakip görme. Biz Fenerbahçe'nin birer ferdiyiz.

Bu saygıdeğer insanlar Fenerbahçe'nin her zaman hizmetinde oldular. Yönetime girerek değil. Dost olarak, arkadaş olarak. Bizi düşman olarak görme. Bizi içinden at. Bizi rakip görme. Bizle rakip olabilmenin tek şansı var. 20 sene başkanlık yapacaksın, birazdan söyleyeceğim şampiyonlukları, başarıları kazanacaksın, stadı yıkacaksın yeniden yapacaksın, kapalı salonu yıkacaksın yeniden yapacaksın, Topuk Yaylası'nı, Dereağzı'nı, Can Bartu'yu, hepsini yıkacaksın yeniden yapacaksın

. Sonra gözümün üstünde kaşım var demeyeceksin hapise gideceksin, hapise! Öyle şey yok! Bugüne kadar sabrettim, bundan sonra sabretmem! Yanındaki insanlar ‘Aziz Yıldırım'a göstereceğiz' diyorlar. Bana kimse bir şey gösteremez! Her gecenin bir sabahı olmaz, bilin! Beni fazla kızdırmayın! Ayıp denen bir şey var, sustukça üstümüze geliyorsunuz. Ben Fenerbahçe'nin kendisiyim! 30 yılımı bu kulübe verdim ben! Beni soyundurmayın yeniden! Korkuyorsunuz! Korku dağları sardı, gidiyorsunuz boykot yapacaklar diyorsunuz.

Biz Fenerbahçeliyiz, boykot yapmayız! Ahlaksızlar! Bizi şikayet etmeyin. Ben de gidip başkalarının söylediğini yapmam, bunu bilin. Finansal konuşacağım, konuşacağım tabi.

Sen konuştun, 3 senedir anlatıyorsun. ‘Enkaz aldık' vesaire. Benim ve arkadaşlarımın suistimali varsa mahkemelere orada. Gidersiniz bizi mahkemeye verirsiniz. Ama ben sizi mahkemeye vereceğim. Bunu bilin! Fenerbahçe kürsüsünde çıkıp da konuşan insanların verdiği sözleri yerine getirmesi lazım” ifadelerini kullandı.

'Bugün Fenerbahçe'nin mal varlığı, borcundan fazladır'

Aziz Yıldırım: '3 yıldır enkaz edebiyatı yapılıyor. Ben 50 tane tapu aldım bu kulübe. Bugün Fenerbahçe'nin mal varlığı, borcundan fazladır' ifadelerini kullandı.

Ali Koç, bu kulübe niye geldiğinin farkında değil'

"Yeni yönetim geldiğinden beri acaba 1 tane ağaç dikti mi? Sadece kulübün oraya 1 tane bekçi kulübesi yaptılar. Ali Koç, bu kulübe niye geldiğinin farkında değil. 16 bin kişi seni beyaz atlı prens gibi gördü. Geleceksin, prensesi uçuracaksın ama Fenerbahçe küme düşüyordu, küme" dedi.

'Şampiyonluk dışındaki her sonuç başarısızlıktır'

 "Ali Koç 'Ben size şampiyonluk sözü vermedim' diyor. Fenerbahçe Başkanı olan herkes, bu sözü vermek zorundadır ve şampiyonluk dışındaki her sonuç başarısızlıktır" dedi.

'Ali Koç 'Ben 3 senede çok sıkıntılar çektim' diyor. Hapis mi yattın?'

 "Ali Koç 'Ben 3 senede çok sıkıntılar çektim' diyor. Hapis mi yattın? Pandemide 1 hafta evden çıkmadın, herhalde onu diyorsun" ifadelerini kullandı.

"Bana rakip olabilmek için 20 sene başkan olacaksın, ondan sonra gidip hapis yatacaksın"

"Bu kulübe 2 yılda 500 milyon dolar para girdi. Bu para ne oldu"

"Seni affetmem, bunu bil. Seni bu seyirciyle göndereceğim."

 'Para yok diyorsan, bırak kardeşim. Sende para çok, seni o yüzden seçti bu insanlar'

"Serdar'ı transfer edeceğine, git Real Madrid'den Ramos'u, Benzema'yı al. Biz Anelka'yı aldık, Daum sayesinde adam yedek oturdu. Biz dünya yıldızlarını aldık. Senden beklentimiz bu. Para yok diyorsan, bırak kardeşim. Sende para çok, seni o yüzden seçti bu insanlar" dedi.

 "Ali Koç, biz hapisteyken sen yönetime girmedin, kaçtın gittin"

 "Bize sormadan 3 Temmuz'la ilgili hareket etmeyin, bu konuyu bilen biziz."

 "Basketbolda marka yaptığımız Fenerbahçe'nin bu hallere düşmesi beni çok üzdü."

 "Ali Koç yarın çıkıp de ki 'Basketbol takımını A.Ş.'ye çeviriyorum.' Bunu yaparsan ben o takımı almaya talibim ve takımın başına Obradovic'i getiriyorum. Bizde para çok"

 "Sen gereğini yap, yapmayacaksan aday bile olma, bırak"

"17 teknik adamla çalıştık. Ali Koç 'Fenerbahçe'ye antrenör bulamıyoruz' diyor. Sen parayı verirken herkes gelir. Sen bana ver 10 milyon Euro, bak ben sana kimleri getiriyorum. Sen gereğini yap, yapmayacaksan aday bile olma, bırak" dedi.

 "Ali Koç çekinmiyor, patavatsızca konuşuyor."

"Rahmi Koç'a karşı sevgim var, hapishanede beni ziyaret etti. Onu kırmamak için bir şey söylemeye çekiniyorum ama Ali Koç çekinmiyor, patavatsızca konuşuyor" dedi.

"Fenerbahçe kan kaybediyor, Anadolu takımı haline geldi."

"Ali Koç, Barcelona'ya yılda 17 milyon Euro veriyorsun, Tottenham'la aram iyi diyorsun ama bu kulüplerden hiç oyuncu gelmedi buraya"

"Başakşehir'den İrfan Can Kahveci'ye Galatasaray ve Marsilya 4.5 milyon Euro önerdi. Biz 11 milyon Euro'ya aldık. Sakın beni yalanlamasınlar, evrakları koyarım önlerine."

"Takım şampiyon olsaydı niyeti gitmekti. Gittikten sonra da 'Ali Koç başkan, Fenerbahçe şampiyon' sloganını duymaktı.

 "Sen benimle yarışamazsın kardeşim. Ben sokakta büyüdüm, sen pamuklara sarılarak büyütüldün. En azından yanına sağlam yöneticiler al, kendine yakışan yöneticilerle yürü"

"Bir daha başkan olmayacağım ve düşünmüyorum"

 "Bir daha başkan olmayacağım ve düşünmüyorum ama arkadaşlarımdan birisi düşünürse, onları destekleyeceğim. Bundan sonra Fenerbahçe ile ilgili her noktada olacağım. Loca almayacağım, protokol tribününde oturacağım, göstereceğim kendimi" ifadelerini kullandı.

"Kulübün içinde FETÖ'cülerin olduğunu görürsem, o anda orada olurum"

"Hiç kimse bu kulübü satamaz ve peşkeş çekemez. Biz o anda orda oluruz. Bir de eğer bu kulübün içinde FETÖ'cülerin olduğunu görürsem, o anda orada olurum, kimse bana engel olamaz" dedi.

"Borcu kapatsanıza kardeşim. Sonra gelip 'Bana enkaz kaldı' diyor"

"440 milyon Euro borç bıraktık. Bunun yarısı döviz, kalanı TL idi. Bunlar 50 milyon Euro'ya oyuncu sattılar, villaları sattılar. 100 milyon Euro nakit girdi. Borcu kapatsanıza kardeşim. Sonra gelip 'Bana enkaz kaldı' diyor" ifadelerini kullandı.

"Eğer bıraktığım borç, mal varlığını geçiyorsa, ben ödemeye hazırım"

 "Enkaz bıraktığımı söylüyorlar. Benim teklifim şu; Fenerbahçe'nin 591 milyon dolar mal varlığı var. 300 milyon dolar da Futbol A.Ş. değeri bıraktım. Eğer bıraktığım borç, mal varlığını geçiyorsa, ben ödemeye hazırım" dedi.

"Yarın sabah basketbolun A.Ş. olduğunu söylemeleri yeter. Hemen sabahında Obradovic'i özel uçakla getireceğim."

"Ali Koç boşuna hoca arıyor. Ben olsam Emre'yi göreve getiririm."

 "Ali Koç '3 Temmuz'a sahip çıkacağız' diyor. Sen 3 Temmuz'un hiçbir yerinde yoksun ki. Süreç bittikten sonra kulübe düşen görev ne ise yapsınlar"

 "Ali Koç, bu Volkan Ballı'yı göndermezsen, ben onu, seninle beraber göndereceğim. Fenerbahçe'ye 3 Temmuz'da ihanet edenin, bu kulüpte işi yok."

"Bu kulübe gelemez dediğim Ersun Yanal, Gökhan Gönül, Caner Erkin, Aurelio'yu geri getirdiler. Bir tek Alex kaldı, onu da getirirler yakında."

"Ben de gelip oy kullanacağım"

Aziz Yıldırım: "Yarın Nihat Özdemir haysiyet divanına gönderilmek üzere sevk edilecek. Ben de gelip oy kullanacağım ve onların lehine oy kullanacağım" dedi.

"Nihat Özdemir'i atana kadar içeride FETÖ'cü üyeler var, onları atın"

"Nihat Özdemir'i taraftarın önüne attınız, Covid'e yakalandığında Emre ile beraber gidip hastanede ziyaret ettiniz. Nihat Özdemir'i atana kadar içeride FETÖ'cü üyeler var, onları atın" dedi.

" Türkiye'ye teknik direktör gelmiyor sözü hem ülkeye hem kulübe hakarettir"

 "Türkiye'ye teknik direktör gelmiyor sözü hem ülkeye hem kulübe hakarettir. Bu lafın ardından senin gidip Avrupa'nın en iyisini getirmen gerekiyor"dedi.
 

24 Haz 2021 - 11:49 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Takvimi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Takvimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Haber Takvimi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haber Takvimi değil haberi geçen ajanstır.