Sincan İlçe Başkanı Ömer Yılmaz, "Doktorlarımızın Haklı Taleplerini Destekliyoruz"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sincan İlçe Başkanı Ömer Yılmaz, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Yılmaz, pandemi döneminde her akşam balkonlarımızdan alkışladığımız doktorlarımız haklı talepleri sonrasında ne yazık ki AKP iktidarı tarafından ülkelerinden, kendi topraklarından kovulmak istenmiştir. Doktorlarımıza yapılan hakaretlere seyirci kalmayacağız. AKP iktidarının beyin göçüne zorladığı doktorlarımızın her daim destekçisi olacağız" dedi.

" Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün beni Türk hekimlerine emanet edin ifadesinde bulunduğu hekimlerimiz ve her düzeydeki sağlık çalışanlarımızın, en temel insan hakkı olan yaşama hakkının korunmasında ve bu hakkın kullanılmasında gösterdikleri titiz ve insanüstü gayretleri, her türlü övgünün üzerindedir" diyen başkan Yılmaz, "Sağlıklı bir hayat, mutlu ve huzurlu bir toplum olmanın temel şartlarından birisidir. Bu anlamda hekimlerimize ve sağlık çalışanlarımıza büyük görevler düşmekte olup hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımızın bu bilinçle hizmet ettiği ve hizmet etmeye devam edeceğine inancım sonsuzdur. Son günlerde hızla yayılan ve tüm dünyayı tehdit eden koronavirüsü tehdidinde sizleri çok zor ama toplum sağlığı için de bir o kadar önemli görevler beklemektedir. Hiç kuşkusuz ki bugünlerde sizlerin sağlığını da koruyacak önemli tedbirler alınmalı, her hangi bir ihmale yer verilmemelidir. Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizin her köşesinde, İnsan hayatının kutsallığından ödün vermeden, sonsuz sabır ve üstün gayretle çalışan tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramlarını kutluyorum” şeklinde konuştu.

14 Mar 2022 - 14:46 - Siyaset