Karantina Gemisinden Tahliyeler Devam Ediyor

Japonya’da karantina aşamasının Çarşamba günü bittiği yolcu gemisinden bugün de yaklaşık 450 yolcunun tahliye edilmesi bekleniyor.

Japonya’da karantina aşamasının Çarşamba günü bittiği yolcu gemisinden bugün de yaklaşık 450 yolcunun tahliye edilmesi bekleniyor.

Çin’in Wuhan kentinde meydana gelen korona virüsü sebebiyle 2 hafta boyunca karantina altında kalan Japonya’daki Diamond Princess gemisinde Çarşamba günü itibarıyla başlayan tahliye süreci bugün de sürüyor.

Şimdiye dek 634 yolcu ve mürettebatına virüsün bulaştığı tespit edilen gemiyi gün boyu yaklaşık 450 kişinin terk etmesi bekleniyor.

Tahliye edilen yolcuların 2 haftalık zaman zarfında mecbur kalmadıkça evlerini terk etmemelerinin istendiği bilgisi alınırken, tahliye edildikten sonra öksürük ya da ateş gibi belirtiler gösterenlerden de işe ya da okula gitmekten kaçınmaları bekleniyor.

Daha önce virüsten enfekte olduğu belirlenen yolcularla aynı odada kalan kişiler ise gemide kalmayı sürdürecek.

Japonya Sağlık Bakanlığından daha önce yapılan açıklamada, 14 günlük karantina süresinin Çarşamba günü sona ereceği bilgisi verilmişti. Bu doğrultuda son testlerde negatif sonuç çıkan 443 kişilik ilk grup gemiden tahliye edilmişti.

Dün 274 yolcunun ayrıldığı gemiden bugün ise yaklaşık 450 kişinin tahliye edilmesi bekleniyor. Gemi mürettebatının tahliyesi için de çalışmalar devam ediyor.

Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz..