Dünya Sağlık Örgütü Acil Durum İlan Etti

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Çin’de ortaya çıkan korona virüsünün dünya ülkelerine hızla  yayılması sebebiyle uluslararası acil durum ilan etti.

 

Dünya Sağlık Örgütü, Cenevre’de düzenlenen basın toplantısında corona virüsü nedeniyle uluslararası acil durum ilan edildiğini tüm dünyaya duyurdu.

WHO Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, Cenevre’de düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada acil durum duyurusunun sebebine ilişkin, “Asıl neden Çin’de ne olduğu değil, diğer ülkelerde ne olduğu” ifadeleriyle, durumun küresel olarak ne kadar ciddi boyutta olduğuna dikkat çekti.

Ghebreyesus asıl endişeyi ise corona virüsünün insanların zayıf olduğu bağışıklık sisteminin zayıf olduğu bazı ülkelere ulaşmasının oluşturduğu belirtti.

Çin’deki corona virüsü sebebiyle ölüm sayısının 170’e çıktığı bildirilirken WHO, Çin dışındaki 18 ülkede 98 vakaya rastlandığını ancak her hangi bir ölüm yaşanmadığını duyurdu.

Dr. Ghebreyesus, Cenevre’de gerçekleştirilen basın toplantısında korona virüsü için, “Benzeri görülmemiş bir nedene bağlı benzeri görülmemiş bir salgın” diye konuştu.

 

Twitter

Youtube

Facebook