Türkiye Sınırına Göç Devam Ediyor

Suriye’den Türkiye Sınırına Göç Devam Ediyor

Rusya ve Esed rejim güçlerinin bomba ve saldırılarından kaçan sivil vatandaşlar, Fırat Kalkanı ve Zeytin dalı Harekatı bölgelerine göç ediyor.

Türkiye sınırına doğru göç eden siviller, Basuta-Afrin yolunda uzun kuyruklar oluşturdu. Yanlarına alabildikleri eşyaları araçlarına yükleyerek yola çıkan Suriyeliler, kötü hava şartlarında çocuklarını eşyaların üzerinde taşıdı.

Bombalardan kaçarak Halep’ten Afrin’e doğru göç eden Gassar Muhammed Mahruk “Rusya ve Esed rejiminin bombalarından kaçmak için daha güvenli olan Afrin’e göç ediyoruz.

Rejim güçleri uçaklarla sürekli bombalıyorlar, canımızı kurtarmak için mecbur göç ediyoruz. Alabildiğimiz kadar eşyalarımızı aldık gerisi orada kaldı” diye belirtti.

Bombardımandan kurtulabilmek için İdlib’den kaçtıklarını belirten Mahmut Gaddur ise “Uçakların attığı bombalardan dolayı her yer yıkıldı. Biz de kaçabilmek için eşyalarımızı ailemizi ile Afrin’e gidiyoruz” dedi.

Göç edenlerin büyük kısmı, Türkiye sınırı hattındaki kamplar bölgesine gelirken bir kısmı da Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı bölgesine sığınıyor.