Yavaş’tan Gökçek’e Hakkında Suç Duyurusu

Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek, Ankara’da içme suyunun kirli ve içilemez olduğunu iddia etmiş ve  yaşanan hastalıkları suyun kirli olmasına bağlamış ve konu ile ilgili sosyal medyadan çeşitli paylaşımlarda bulunmuştu. Bu iddialar ile ilgili Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş harekete geçti. Başkan Yavaş, Gökçek hakkında halk içerisinde korku ve panik yaratmak amacı […]

  • 13 Ocak 2020 - 15:02

Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek, Ankara’da içme suyunun kirli ve içilemez olduğunu iddia etmiş ve  yaşanan hastalıkları suyun kirli olmasına bağlamış ve konu ile ilgili sosyal medyadan çeşitli paylaşımlarda bulunmuştu. Bu iddialar ile ilgili Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş harekete geçti.

Başkan Yavaş, Gökçek hakkında halk içerisinde korku ve panik yaratmak amacı ile asılsız iddialarda bulunduğu gerekçesiyle Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Mansur Yavaş, konu ile ilgili sosyal medyada yaptığı paylaşımlar nedeniyle Gökçek hakkında soruşturma yürütülüp kamu davası açılmasını ve cezalandırılmasını talep etti.