Başkent’te Kaza: 4 Yaralı

Ankara’nın Çankaya ilçesi Talatpaşa Bulvarı’nda, gizli buzlanma sebebiyle yolda hızını alamayan otomobil, park halindeki 2 taksiye çarptı. Kazada, 4 kişi yaralandı.

Müslüm Kelleci kullandığı 06 HJ 807 plakalı otomobil Talatpaşa Bulvarı üzerinde ilerlerken, yoğun sis ve gizli buzlanmadan dolayı kayganlaşan zeminde kontrolünü kaybederek önce 06 T 2659 plakalı taksiye ardından da 06 T 1471 plakalı taksiye çarptı.

Kazada, çarpmanın etkisiyle otomobilin sürücüsü Kelleci, yanındaki arkadaşı Elif A. ve taksi sürücüleri Harun Y. ile İsmail Eren K. yaralandı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, ilk müdahalesini yaptıkları yaralıları, ambulans ile çevre hastanelere sevk etti. Ayrıca polis ekipleri ise kazaya ilişkin inceleme başlattı.

Ankara’da yoğun sis etkili

Ankara’da yoğun sis etkili olurken, görüş mesafesi bazı yerlerde 50 metrenin altına düştü. Akşam saatlerinden itibaren etkili olmaya başlayan sis, gece daha da yoğunlaştı. Ankara’nın birçok noktasında etkili olan sis, ulaşımı olumsuz etkiledi.

Yollarda buzlanma

Gece saatlerinde sıcaklığının sıfırın altında 5 dereceye kadar düşmesiyle yollarda ve kaldırımlarda buzlanma oldu. Kaygan zemin, kaza riskini de yanında getirdi.

- Haber Takvimi, Güncel bölümünde yayınlandı
https://habertakvimi.com/haber/4736379/baskentte-kaza-4-yarali