Kudüs, Filistin Devletinin Ebedi Başkentidir

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, ABD’nin, Kudüs’ün, İsrail’in “bölünmez” başkenti olarak kabul edileceğini açıklaması üzerine yayınladığı mesajda, atılan adımları pervasızlık ve hukuksuzluk olarak nitelendirerek, Kudüs’ün, Filistin devletinin ebedi başkenti olduğunun altını çizdi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, ABD’nin, Kudüs’ün, İsrail’in “bölünmez” başkenti olarak kabul edileceğini açıklaması üzerine sosyal medya hesaplarından bir mesaj paylaştı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Filistin-İsrail meselesine “çözüm bulmak” iddiasıyla hazırlanan sözde Orta Doğu barış planı çerçevesinde atılan adımları pervasızlık ve hukuksuzluk olarak nitelendirdi. Kudüs’ün, Filistin devletinin ebedi başkenti olduğuna vurgu yapan Erbaş, mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Bugün insanlığın kadim şehri ve İslam’ın ilk kıblesi Kudüs haksızca bir teşebbüsle karşı karşıyadır. İnsanlığı, kadim geleneği, uluslararası hukuku hiçe sayan pervasız bir anlayış Kudüs’ü, Filistin coğrafyasında haksız bir yaklaşımla İsrail’in başkenti yapma gayreti içerisindedir. Bilinmelidir ki; Kudüs, Filistin devletinin ebedi başkentidir.”

- Haber Takvimi, Güncel bölümünde yayınlandı
https://habertakvimi.com/haber/4737425/kudus-filistin-devletinin-ebedi-baskentidir