İSTANBUL HAVALİMANI’NDA KOKAİN OPERASYONU

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda, İstanbul Havalimanı’nda 7 kilo 500 gram kokain ele geçirildi. Piyasa değerinin yaklaşık 2 milyon 220 bin lira olduğu belirtildi.

Operasyon’da, Bogota (Kolombiya)-İstanbul seferini yapan uçakta seyahat eden Venezuela uyruklu bir yolcu şüpheli olarak değerlendirildi. “Hava Takip Sistemi” sayesinde takibe alınan uçak, İstanbul Havalimanı’na inmesiyle birlikte Gümrük Muhafaza ekiplerinin yaptığı pasaport kontrolünde  şüpheli şahıs tespit edildi. Şüphelinin uçaktaki valizleri, bagaj x-ray cihazı ve narkotik dedektör köpeklerle arandı.

Şüpheli şahsa ait valizler, narkotik dedektör köpeklerinin aşırı tepki vermesi üzerine, şüpheli yolcunun gözetiminde açılarak kontrol edildiı. Valizin içerisindeki bir yeleğin koli bandı ile bantlandığı ve içerisine beyaz renkli toz madde dolu bir torbanın yerleştirildiği tespit edildi. Toz maddenin, uyuşturucu test cihazı ile kontrol edilerek kokain olduğu anlaşıldı.

İstanbul Havalimanı Gümrük muhafaza ekiplerinin gerçekleştirdiği operasyon sonucu  bulunan 7 kilo 500 gram kokainin piyasa değerinin tahminen 2 milyon 220 bin lira olduğu belirtildi. Yakalanan yolcu gözaltına alındı. Konuyula illgili araştırma devam ediyor.

- Haber Takvimi, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://habertakvimi.com/haber/4740933/istanbul-havalimaninda-kokain-operasyonu