10 Engelliye Kahramanmaraş Kağıt Sanayi Umut Oldu

Kahramanmaraş Kağıt Sanayi A.Ş. (KMK Paper) tarafından mavi kapak toplama kampanyası ile 3 yılda 300 bin mavi kapak toplayarak 10 engelliye umut oldu.

Kahramanmaraş Kağıt Sanayi A.Ş., toplama kampanyası başlatarak, tesise gelen atıklardan 3 yılda 300 bin mavi kapak toplayarak, toplanan kapaklar sayesinde 10 engelli için manüel tekerlekli sandalye alındı.

Fabrikada düzenlenen törenle ihtiyaç sahibi engellilere tekerlekli sandalyeler teslim edildi.

Fabrikalarının Türkiye’de geri dönüşüm sektöründe lider firmalardan olduğunu söyleyen Kahramanmaraş Kağıt Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Melek Gül, “30 yılı aşkındır Kahramanmaraş’ta ambalaj kağıdı üreterek hizmet veriyoruz ve ambalaj kağıdı üretiminde yüzde yüz atık kağıt kullanmaktayız.

Dolayısıyla çevreye duyarlı bir firmayız” diye belirtti..

Geri dönüşümden elde edilen tekerlekli sandalyeleri engellilere vermenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Gül, “İşletmemizde de bu bilince dahil olarak 3 yıldır geri dönüşüm tesisimizden çıkan mavi kapakları topladık.

3 yılın sonunda toplamda 300 bin adet mavi kapak topladık ve elde ettiğimiz 10 adet tekerlekli sandalyeyi engelli kardeşlerimize teslim ettik.

Şirketimizin misyonu gelecek nesillere sağlıklı bir çevre bırakmaktır” şeklinde konuştu.

Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

- Haber Takvimi, Güncel bölümünde yayınlandı
https://habertakvimi.com/haber/4742634/10-engelliye-kahramanmaras-kagit-sanayi-umut-oldu