Adana’da Üniversite Öğrencilerine Bir Esnaf Tarafından Büyük Jest

Adana’da üniversite öğrencileri için bir esnafın başlattığı ücretsiz yemek kampanyasına bir kebapçının da katılmasıyla üniversite öğrencileri kebap yeme imkanı buldular.

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde okuyan 3. sınıf öğrencisi Sibel Ünli’nin twitter hesabından “Yemek kartımda sadece bir lira kalmış. Bir liraya karnımı doyurabilir miyim” diye yazdıktan sonra intihar etmesinden etkilenen Adanalı esnaf Levent Tamtürk, üniversite öğrencilerine yönelik ücretsiz kahvaltı kampanyası başlattı.

Tamtürk’ün bu çağrısına kayıtsız kalamayan bir çorbacı ve kebapçı esnafı da bu kampanyaya dahil oldular. Kampanya hızlı bir şekilde yayılmaya başlarken, kebapçı Onur Akbaş kampanyaya destek vererek öğrencileri misafir etti. 5 üniversite öğrencisi kampanya sayesinde kebap yeme imkanı buldular.

Akbaş, üniversite öğrencilerinin Türkiye’nin geleceği olduğunu ifade ederek, “Bir esnaf ağabeyimizin üniversite öğrencilerine ücretsiz yemek kampanyası başlattığını duydum. Öğrenciler Türkiye’nin geleceği olduğu için ben de buna katkı vermek istedim. Bundan sonra ihtiyaç sahibi sınırsız sayıda öğrenciye yemek vermeye hazırım. Bugünden itibaren de başlatıyorum. Öğrenciler bizim için çok önemli yarın bizim olduğumuz yerde onlar olacak” diye konuştu.

Üniversite öğrencisi Muhammet Şahin ise, 3 öğün yemek yediklerini ancak çoğu zaman öğrencinin cebinde para olmadığını, bu nedenle yemek yiyemediğini, çok zor günler geçirdiğini belirtti. Şahin, “Bu nedenle bu kampanyayı çok önemsiyorum.

Esnaf ağabeylerimizin de destek vermesine, bizi düşünmesine çok mutlu oldum. Biz bırakın kebap yemeyi normal yemeği zor buluyoruz. Okulda öğlen yemek çıkıyor geri kalan yemekleri yurtta yemeye çalışıyoruz. Buralarda ucuz ama yine de paramız yetmiyor. Bu kampanyanın sürekli devam etmesini diliyorum” diye ifade etti.

- Haber Takvimi, Güncel bölümünde yayınlandı
https://habertakvimi.com/haber/4743636/adanada-universite-ogrencilerine-bir-esnaf-tarafindan-buyuk-jest