Beyoğlu’nda Yangın

İstanbul Beyoğlu’nda 5 katlı binanın üst katı yandı. Binada oturanlar kendi imkanlarıyla tahliye olurken, yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

Yangın, saat 05.00 civarlarında Beyoğlu Kocatepe Mahallesi Yeni Kafa Sokak’ta bulunan 5 katlı binada meydana geldi. Verilen bilgide, 5 katlı binanın en üst katında, nedeni henüz belirlenemeyen sebebten dolayı yangın çıktı.

Yangını fark eden Suriye uyruklu Muhammet Cibal isimli bina sakini, yangın tüpüyle ve kovalarla su dökerek müdahale etmeye çalıştı. Yangın kısa sürede büyüyerek üst katın tamamını sardı. Yangını söndürmekte başarılı olamayan Cibal, alt katta kalanları uyandırarak, binayı terk etmelerini sağladı.

Polis ve itfaiye ekipleri ihbar üzerine olay yerine geldiler.

İtfaiye ekiplerinin müdahale ettiği yangında yaralana olmadı ve yangın büyümeden söndürüldü. Ekipler daha sonra soğutma çalışması yaptı. Binanın üst katında çıkan yangının nedeni araştırılıyor.

Olayı anlatan bina sakini Muhammed Cibal, “Kadınla çocuk vardı, beni çağırdılar, yukarı çıktım. Elbiselerimi çıkardım, sonra su döktüm elbiselere. Sonra elektrikleri kestim ve kapıları çalarak insanları uyandırdım. Sonra yangın tüpünü ve biraz su alarak, söndürmeye çalıştım. Binada kimse kalmadı, hepsini arkadaşlarla aşağıya indirdik” diye konuştu.

Gürültüye uyandıklarını belirten bina sakini Salim Özbek, “Geç saate kadar çalışıyoruz, kağıt topluyoruz. Uyuyordum, patırtı kütürtüye uyandım. Baktım, yangın çıkmış. Kimse kalmadı binada, neden çıktığı konusunda bilgim yok” dedi.

- Haber Takvimi, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://habertakvimi.com/haber/4743667/beyoglunda-yangin