Misili Çocuklar Sanatçılarla Atölyede Buluşma Fırsatı Buldu

İzmir’den “Misi’nin Florası” programına katılan sanatçılar, çocuklarla birlikte alçı ve resim atölyesinde birlikte çalışmalar yaptı.

Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği “Misi’nin Florası” programı için Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen genç sanatçılar, Misi Sanatevi’nde çalışmalarına devam ediyor.

Yılın dört ayrı mevsiminde Misi’yi  ilham kaynağı olarak alan sanatçılar, gördükleri güzellikleri farklı disiplinlerdeki sanat çalışmalarına yansıtıyor.

Fulya Çetin’in yürüttüğü “Misi’nin Florası” programına katılan sanatçılar, Misi halkıyla da bütünleşerek, çeşitli atölyeler gerçekleştiriyor.

Misi’nin Florası programı ilk olarak 2019 yılı Kasım ayında İstanbul’dan gelen sanatçılar ile başladı.

Misi’nin Florası programının ikinci bölümü İzmir’den gelen sanatçılarla devam ediyor.

Sanatçılar Misi’de çalışmalarını yürütürken, mahalledeki çocuklarla da atölyede bir araya gelerek birlikte alçı ve resim yapıyorlar.

Çocuklar, sanatçıların topladıkları söğüt dallarından yaptıkları füzenle hayal güçlerini kağıda aktardı.

Sanatçılarla birlikte alçı çalışması da yapan çocuklar, doğadan topladıkları nesnelerin izlerini çamur ve alçı yardımıyla çıkarttı.

Misili çocukların hünerlerini sergilediği atölyede ortaya çıkan ürünler, “Misi’nin Florası” programının sonunda yapılacak olan sergi ile izlenime sunulacak.

Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

- Haber Takvimi, Güncel bölümünde yayınlandı
https://habertakvimi.com/haber/4744365/misili-cocuklar-sanatcilarla-atolyede-bulusma-firsati-buldu