İngiltere: Küresel Birlik Önemli

İngiltere’de Başbakanlık Sözcüsü “küresel birlik önemli” diyerek İngiltere’nin Dünya Sağlık Örgütü’nü finanse etmeye devam edeceğini bildirdi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Dünya Sağlık Örgütü’ne (WHO) yardım fonlarını keseceğini duyurmasından sonra

İngiltere Başbakanlık Sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, “İngiltere yardım fonlarını durdurmayı planlamıyor” şeklinde ifade etti.

Korona virüsü yenmek için küresel birliğin gerekli olduğunu ifade eden Başbakanlık Sözcüsü,

İngiltere’nin WHO’yu finanse etmeye devam edeceğini belirtirken ABD Başkanı Trump’ın kararı hakkında yorum yapmayı reddetti.

“Bizim konumumuz, İngiltere’nin küresel sağlık müdahalesine liderlik etmekte önemli bir rolü olan WHO’nun finansmanını durdurma planının olmamasıdır”

diyen Sözcü aynı zamanda, “Korona virüs küresel bir tehdittir. Ülkelerin bu ortak tehdidi yenmek için birlikte çalışması çok önemli” diye konuştu.

“Fon vermeyi durdurma planımız yok”

Çin’in ölümcül korona virüs hakkındaki bilgileri gerektiği kadar hızlı ve açık bir şekilde paylaşamadığı iddiaları konusunda da yorum yapan Başbakanlık Sözcüsü,

“Her zaman virüs hakkında şeffaf ve doğru bilgilerin etkili bir küresel mücadele için gerekli olduğu görüşündeyiz” şeklinde ifade etti.

İngiltere, yıllık 17 milyon Pound fon ve projelere gönüllü katkılarda bulunmak üzere büyük miktarda WHO’nun en büyük bağışçılarından biri konumunda.

-İHA

Facebook

Twitter

Youtube

- Haber Takvimi, Dünya bölümünde yayınlandı
https://habertakvimi.com/haber/4747156/ingiltere-kuresel-birlik-onemli