Ndiaye Trabzonspor’da

Trabzonspor, İngiltere Championship takımlarından Stoke City’den Senegalli oyuncu Badou Ndiaye ile anlaştı. Sezon sonu satın alma opsiyonu Trabzonspor’a ait olmak üzere 2019-2020 sezonunun ikinci yarısında geçerli olacak sözleşme imzaladı.

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri Futbol Koordinasyon Merkezi’nde düzenlenen imza töreninde,. İngiltere’nin kaliteli oyuncularını transfer etmeye devam ettiklerini belirten Trabzonspor başkanı, “Orta sahamıza güç ve dinamizm katacağına inandığımız Süper Lig tecrübesi olan, Premier Lig tecrübesi olan bir oyuncu. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Uzun zamandır gündemimizde olan bir oyuncuydu. Mümkün olduğu kadar sessiz, sedasız yapmaya çalıştığımız bir transferdi. Stoke City oldukça yardımcı oldu. Onların da yönetimine çok teşekkür ediyorum. Oyuncumuz da bizim formamızı giymek için, bize katkıda bulunmak için oldukça yardımcı oldu. Bu transferin gerçekleşmesindeki en önemli faktörlerden bir tanesi de kendisi oldu” diye konuştu.

Bordo-mavili kulübe geldiği için çok mutlu olduğunu söyleyen Badou Ndiaye ise, “Başkanımıza çok teşekkür etmek istiyorum, bana güvenip beni Trabzon’a getirdiği için çok teşekkürler. Ayrıca beni buraya geldiğim ilk andan itibaren çok sıcak karşılayan Trabzonspor taraftarına çok teşekkür ediyorum. Umarım elimden gelenin en iyisini yapıp, takıma katkı sağlayarak sezon sonunda gülen yüzler görmek istiyorum” açıklamasında bulundu.

İmza töreninin ardından Başkan Ağaoğlu, Badou Ndiaye’ye kulüpteki imza törenlerinde bir forma satın alma geleneği olduğunu belirtti ve “Kaç forma alacaksın?” diye sordu. Ndiaye ise “Bin tane almak istiyorum” diye cevapladı.

Badou Ndiaye Süper Lig’de bordo-mavili takımda 15 numaralı formayı giyecek.

- Haber Takvimi, Spor bölümünde yayınlandı
https://habertakvimi.com/haber/4747336/ndiaye-trabzonsporda