20 Yaş Altı Genci Sokakta Gören Polis Ceza Yazdı

Beyoğlu’nda yasağı dinlemeyip sokağa çıkan 17 yaşındaki bir gence polis ekipleri tarafından para cezası uygulandı.

İşi olduğu için dışarı çıktığını belirten genç, ceza yemesi üzerine ise “problem değil” dedi.

2019’un Aralık ayında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkarak tüm dünyayı etkisi altına alan Yeni tip Korona virüs (Covid-19)  önlemleri kapsamında İçişleri Bakanlığınca yayınlanan genelgeye göre, 65 yaşın üzerinde ve 20 yaşın altında olan vatandaşların sokağa çıkması yasaklanmıştı.

Bu bağlamda çalışma yapan polis ekipleri, yasağa uymayanları tespit etmek için cadde ve sokaklar, parklar, sahil bantları ve toplu taşıma araçlarındaki denetlemelerini yoğunlaştırdı.

Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, Tarlabaşı Bulvarında kurulan polis noktasında toplu taşıma araçlarını durdurarak, tüm yolcuların kimliklerini tek tek inceledi ve vatandaşları yasağa uymaları konusunda uyardı.

Polis cadde üzerindeki denetlemesini uygularken yolda yürüyen bir genç kimlik kontrolüne takıldı.

Gencin yaşının 20’nin altında olduğunun belirlenmesinin sonrasında yasağa uymayarak sokağa çıkmasından ötürü kendisine idari para cezası kesildi.

Yasağa uymayınca ceza yedi, “Problem değil” dedi

20 yaşın altında olmasına rağmen yasağı hiçe sayarak sokağa çıkan genç, “Yasak olduğunu biliyordum. İşim vardı, bu yüzden dışarı çıktım. Ne kadar ceza ödeyeceğimi bilmiyorum” diye belirtti.

Polis memurunun, “İki yüz elli ila bin TL arası ceza kesilecek” demesi üzerine ise genç, “Problem değil” şeklinde karşılık verdi. Para cezası kesilen genç daha sonra “Bir daha dışarı çıkmayacağım” diyerek evinin yolunu tuttu.

Polisten yeni bir tedbir daha

Öte yandan, denetleme yapan polis memurlarının maske ve eldivene ek olarak koruyucu gözlük de takmaya başladıkları görüldü.

Ekip araçlarının tepesine “Lütfen evde kalınız” yazılı led tabelalar konulması ise dikkat çeken bir detay oldu.

İHA

Facebook

Twitter

Youtube

- Haber Takvimi, Güncel bölümünde yayınlandı
https://habertakvimi.com/haber/4748881/20-yas-alti-genci-sokakta-goren-polis-ceza-yazdi