İçişleri Bakanlığı 81 ile gönderdi! Kafe, tiyatro,sinema,düğün dahil birçok alan kapatılıyor

İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine “Koronavirüs Tedbirleri” konulu ek bir genelge gönderdi.

Gönderilen genelge ile bugün 24.00 itibariyle çok sayıda alanın faaliyetleri geçici bir süreliğine durdurulacak.

İçişleri Bakanlığının ek genelgesine göre bugün saat 24.00 itibarıyla tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları

(AVM ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine durdurulacak.

Sivil toplum kuruluşlarının (dernek,vakif ) genel kurulları, eğitimleri, insanları toplu olarak bir araya getiren her türlü toplantı ve faaliyetleri bugün saat 24.00 itibarıyla geçici olarak ertelenecek.

Toplu olarak vatandaşların bir arada bulunduğu taziye evlerinin faaliyetleri de bugün saat 24.00 itibarıyla durdurulacak.

- Haber Takvimi, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://habertakvimi.com/haber/4751586/icisleri-bakanligi-81-ile-gonderdi-kafe-tiyatrosinemadugun-dahil-bircok-alan-kapatiliyor