3,5 yaşındaki Sevgi bademcik ameliyatından sonra bitkisel hayata girdi

O da her çocuk gibi oynuyor, gülüp eğleniyor, minik adımlarla annesine doğru yürümeye çalışıyordu. Taki bademcik ameliyatı için özel bir hastaneye götürülene kadar.

Alanya ilçesinde bir hastanede bademcik ameliyatı geçirdikten sonra kanama nedeniyle tekrar hastaneye kaldırılan 3.5 yaşındaki Sevgi Önal, bitkisel hayata girdi.

Yaklaşık 14 aydır evinde bitkisel hayatta yaşam mücadelesi veren minik Sevgi’nin ailesi yetkililerden uzanacak yardım elini bekliyor.

Sevgi’nin sapa sağlam, gülen oynayan bir çocuk olduğunu söyleyen Anne Önal, “ Kızım hadi kalk, sana yalvarıyorum kızım hadi kalk. Annem ben dayanmıyorum artık” diyerek gözyaşlarına hakim olamadı.

Aile, hastane hakkında hukuk mücadelesi başlattı

Alanya yaşayan Seval-Osman Önal çiftinin 2 çocuğundan biri olan 3.5 yaşındaki kızları Sevgi Önal’ın bademciğinde iltihap görülmeye başlandı.

Geçen yıl 25 Nisan’da bademcik şikayetiyle ilçede özel bir hastaneye götürülen Sevgi Önal burada ameliyat oldu. Ameliyattan 8 gün sonra bademciğinde kanama meydana gelen minik kız, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü.

Burada da bir operasyon daha geçiren ve kan yutması sonucu beyinde hasarlar oluştuğu tespit edilen Önal daha sonra ambulans helikopteriyle Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.

Kanamadan kaynaklı beyine oksijen gitmemesinden dolayı beyinde ciddi hasarlar meydana gelmesi nedeniyle yoğun bakım ünitesinde 3 ay gözlem altında tutulan Önal, bitkisel hayata girmesinin ardından evine getirildi.

Yaklaşık 14 aydır cihaza bağlı olarak evinde bitkisel hayatta yaşamını sürdüren Sevgi Önal’ın ailesi yetkililerden yardım bekliyor.

Anne Önal, yanlış tedavi uyguladığını öne sürdüğü doktorlar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını ve sürecin devam ettiğini söyledi.

- Haber Takvimi, Sağlık bölümünde yayınlandı
https://habertakvimi.com/haber/4947237/35-yasindaki-sevgi-bademcik-ameliyatindan-sonra-bitkisel-hayata-girdi